До Всесвітнього дня води.

 

З доповіддю «Вода і наша планета» виступила керівник екологічного клубу любителів природи «Горицвіт» бібліотеки-філіалу №12 бібліотекар Світлана Скребцова. Вона познайомила присутніх з головними завданнями Міжнародного десятиліття дій «Вода для життя» (2005 — 1015р.р.) та із заходами Загальнодержавної програми «Питна вода України» на 2006 — 2020р.р..

Презентацію «Вода найсмачніша у ріднім краю з криниці, де батько і мати пили» представив учень ЗНВК №63 Олег Макарицький. Діти познайомились з криницею, як народним символом України. З криницею у народі пов’язано багато звичаїв. У певні святкові дні (перед Великоднем, на Зелені свята, на Купала) робили священні походи до криниць усім селом – з танцями, піснями. Сьогодні в бібліотеці, як і колись у давні часи, хореографічним колективом Запорізької дитячої школи мистецтв №4 було виконано народний танок «Веснянка». З презентацій, що були представлені на конференції, діти дізнались, також, про загадки води, скарби Азовського моря, красу і велич водоспадів, «О том, как не просто явилась в дома красавица нашей природы — вода», прийняли участь у екологічній вікторині  «Ее величество — вода». За допомогою скайпу своїми секретами про те, як доглядати за кімнатними рослинами, поділилась керівник клубу любителів кімнатного квітникарства бібліотекар абонементу старшого відділу бібліотеки-філіалу №15 ім. В. Котика Централізованої бібліотечної системи для дітей м. Запоріжжя Ніна Данченко. Питну воду ТМ «Кіссон» презентував на конференції менеджер Ростислав Шевцов. Ведуча бібліотекар Людмила Лобчікова  провела огляд літератури творів письменників, що писали про воду. Учні ЗНВК №63 читали вірші, уривки з художніх творів. До заходу була підготовлена книжкова виставка «В долонях Всесвіту — Земля». Всі учасники конференції були нагороджені Грамотами та призами, скуштували питної води та отримали подарунки від ТМ «Кіссон».

Працівники бібліотеки щиро вдячні Районній адміністрації Запорізької міської ради по Шевченківському району, адміністрації Централізованої бібліотечної системи для дітей м. Запоріжжя та особисто  Катирєвій Надії Костянтинівні викладачу Запорізької дитячої школи мистецтв №4 образотворчого відділення, Матєші Світлані Степанівні завідуючій хореографічним відділенням Запорізької дитячої школи мистецтв №4, класному керівнику ЗНВК №63 5-А класу Макаренковій Ларисі Анатоліївні, менеджеру ТМ «Кіссон» Шевцову Ростиславу Вікторовичу за участь в організації та проведенні  конференції.


 

До дня народження Т. Г. Шевченка.


«Що з серця йде, те вічним стане«


Свято, присвячене 199 річчю від дня народження Т. Г. Шевченка, відбулось в бібліотеці. Ведуча свята бібліотекар Людмила Лобчикова познайомила присутніх з життєвим і творчим шляхом поета, розповіла про перебування Кобзаря на Запоріжжі та Хортиці. Разом з нею діти здійснили відео подорож «Тарасовою стежкою», слухали українські народні пісні у виконанні учениці Запорізького НВК «Вибір» Світлани Задорожньої у супроводі бандури. Учасники свята учні ЗНВК №63 підготували сценку про дитячі роки Тараса, читали вірші. Бібліограф Іванна Моренко зробила огляд літератури творів письменників, які писали про Великого Кобзаря. До свята була підготовлена книжкова виставка «Слава Шевченка не вмре, не поляже».

Зимова магія пейзажу.

 

Під такою назвою пройшла мистецька година у Запорізькій дитячій школі мистецтв №4, яку підготували бібліотекарі нашої бібліотеки. Діти дізнались про життя і творчисть художників-пейзажистів, переглянули відео, прийняли участь у вікторині. Бібліограф бібліотеки зробила огляд літератури «Мистецтво живопису». Вихованці школи намалювали свої картини до заходу.