Пеший крок до бібліотеки.

 

В гості до малят завітали Листоноша Пєчкін та Добра фея. Листоноша Пєчкін приніс до бібліотеки новенькі дитячі журнали та познайомив з ними дітей. А Добра фея, після невеликих випробувань, перетворила всіх на справжніх читачів. Бібліотекар молодшого відділу бібліотеки Олена Черната провела казкову вікторину. З великим задоволенням малята переглянули лялькову виставу «Колобок», яку підготували учасники гуртка «Книга та лялька». Веселі та щасливі, задоволені зустріччю з бібліотекою, з новенькими книжечками та журналами поверталися маленькі читайлики з бібліотеки. Маємо надію, що вони стануть нашими постійними відвідувачами!

До Дня святого Валентина.

 

Сложные испытания пришлось пройти участникам игры на пути к идеальной паре: состязание в вежливости, воспитанности, дружелюбии, взаимопонимании и взаимопомощи, эрудированности… И, конечно же, поэтическом признании в любви! Идеальной парой стали Каманец Ренат и Калашник Светлана. Программа сопровождалась красивым музыкальным оформлением, просмотром презентации, посвященной Дню Святого Валентина. Библиотекарями была подготовлена тематическая книжная полка.

http://dekatop.com/wp-content/uploads/2010/02/valentinka.gif

Зустрічаймо нову книгу!

 

Дяченки М. та С.

Магам можна все : роман / М . та С . Дяченки ; пер. з рос . Я . Житіна . – Харків : Фоліо , 2012 . – 347 с.

 

Уявіть,шановний читачу, що людина, ось, наприклад, ви — це такий собі будиночок із безліччю кімнат, у яких живуть їх мешканці. І ось комусь — сторонньому, в усякому разі, не вам, спадає на думку — а що буде, якщо відселити деяких мешканців, навіть не питаючи власника будинку? Що буде, якщо препарувати душу людини?..
Таємничий Препаратор почав свою справу. Разом з ним почав діяти і Хорт зі Табор — вроджений маг. Магам, як відомо, можна все, особливо коли в мага є Кореневе Заклинання Кари, проти якого безсилий будь-хто. Але… Але справа навіть не в тому, що його супротивник теж маг, він дуже могутній і вже мільйон років удосконалює свою магічну майстерність.
Спочатку був «Варан», потім «Мідний король», а зараз — «Магам можна все». Видавництво «Фоліо» презентує: третя книжка українською найпопулярніших майстрів фентезі Марини та Сергія Дяченків — це те, що варто читати.

 

Дяченки М. та С.

Мігрант / М . та С . Дяченки ; пер . з рос . Я . Житіна . – Харків : Фоліо , 2012 . – 348 с.

 

Андрій Строганов раптом опиняється на іншій планеті — він мігрував з Землі. Два останні роки його життя вилучено в якості сплати за візу, тому Андрій не пам’ятає, чому вирішив поїхати. Що сталось на Землі, і чи є вороття? Тим часом на затишний світ Раа, в який потрапйв Андрій, наповзає тінь… Роман «Мігрант, або Brevi Finietur» Марини та Сергія Дяченків продовжує цикл «Метаморфози», але при цьому являє самостійний твір. Також до книги увійшли повість «Електрик» і оповідання «Самум».

 

 

 

Журавльов Д. В.

Усі гетьмани України / Д . В . Журавльов . – Київ : Гетьман , 2012 . – 508 с.

 

Гетьман. Слово, яке здатне викликати чимало асоціацій практичноу кожного українця. Асоціацій героїчних — «гетьманська слава», іронічних — «до булави треба голови», зрештою, самоіронічних — де «два українці, там три гетьмани»… Слово, буквально просякнуте істроією і водночас — якоюсь бадьорою, невмирущою енергетикою. Слово, яке звучить майже як «своє», хоча його походження є неукраїнським і взагалі неслов’янським, не маючи нічого спільного з лунким українським «геть». Так, «гетьмани в золотих жупанах» були не тільки в Україні. Але українською специфікою є те, що саме в Українській козацькій держваі гетьман став в силу історичних обставин таким собі квазімонархом, майже незалежним володарем..
У цій книжці здійснена спроба зібрати під однією обкладинкою біографічний матеріал про більш ніж 70 ватажків українського козацтва, котрі, згідно з джерелами чи історичною традицією, носили гетьманський титул або претендували на нього.

 

Матіос Марія . Вирвані сторінки з автобіографії : — Львів : ЛА «Піраміда» , 2011 . – 368 с.

Реальний час, що пливе крізь живі людські долі, і реальні люди, що пливуть крізь плинний час, — такими є основні мотиви книжки «Вирвані сторінки з автобіографії» найпопулярнішої української письменниці на сьогоднішній день — Марії Матіос.
Книга-дайджест «населена» багатьма відомими і невідомими людьми і подіями,які й складаюісторичну,психологічну,ідеологічну,культурну й побутову мозаїку українського життя перетину ХХ і ХХI століть. Недаремно сама письменниця називає свою книгу «не просто автобіографією,а стовідсотковою книгою про сучасність і сучасників».

 

Мушкетик Ю. М.

Гетьманський скарб : роман / Ю . М . Мушкетик ; худож . – ілюстратор С . В . Кривенченко . – Харків : Фоліо , 2012 . – 415 с. – (Історія України в романах) .

 

У романі «Гетьманський скарб» письменник досліджує проблему пошуку легендарного скарбу наказного гетьмана Полуботка. Події роману показані очима молодого козака Івана Сулими, закоханого в Улясю — дочку гетьмана Івана Скоропадського. Палке кохання, насильницька розлука закоханих, таємні та випадкові зустрічі, страждання, сльози — і все це на тлі тяжкої політичної боротьби українського народу в ХVІІІ столітті, підступів, зрад, смертей і пошуку головного скарбу — духовного.

 

Павленко М.

Чи шкідливо ходити покрівлями гаражів? : повість / Марина Павленко . 2 – ге вид . , без змін – К . : Грані – Т , 2012 . – 72 с. , іл . (Серія Сучасна дитяча проза) .

 

Такі звичайні-незвичайні діти, як Ромчик і Ганнуся Сойченки, є в кожній школі та майже в кожному класі.
Так, їхні підручники й зошити в плямах, а руки чорні від шкаралущі молодих горіхів. Так, по дорозі до школи вони заглянуть під кожен камінчик, оглянуть кожен папірець і пообнімаються з кожним собакою чи котом, а дорогу додому скоротають по дахах гаражів. Так, їхній тато алкоголік, а мама працює одразу на кількох роботах, щоб сяк-так забезпечити сім’ю, і геть вибилася з сил… Але вони йдуть до своєї вершини. І ніщо – чуєте, ніщо! – не зупинить їх на цьому шляху.

 

 

Селінджер Дж. Д.

Ловець у житті : роман / Дж . Д . Селінджер ; пер . з англ . О . П . Логвиненко ; худож . – оформлювач Є . В . Вдовиченко . – Харків : Фоліо , 2012 . – 317 с. – (Карта світу) .

 

«Над прірвою в житі» — центральний твір Селікджера. Автор вибирає форму романа-сповіді, найбільш експресивну з можливих романних форм. Сімнадцятирічний Холден Колфілд, головний герой твору, знаходячись на лікуванні у санаторії для нервовохворих, розповідає про те, що сталося майже рік назад, коли йому було шістнадцять років. Він утік зі школи і починає бачити світ та суспільство такими, якими вони є насправді. І тому з тих пір, коли вперше був опублікований роман Джерома Д. Селінджера «Ловець у житті», Голден Кліфорд Є героєм для багатьох поколінь молоді, яка не хоче жити в рамках, що ставлять дорослі.

 

 

Сорока Ю. В.

Безгетьмання та останній гетьман України / Ю . В . Сорока ; худож . – оформлювач П . С . Риженко – Х . : ПЕТ , 2012 . – 120 с.

 

Якщо замислитись, історія Української держави у XVIII сторіччі є чи не найтрагічнішим етапом її розвитку. І хоч кривава борня під час повстань Сулими, Павлюка та Остряниці залишилась у минулому, славна Хмельниччина, сумна Чорна рада і страшна Руїна перетворилися на згадку, історія України продовжувала повнитися трагічними сторінками. тими, що були ознаменовані зникненням з мапи європейського континенту створеної Хмельницьким держави, скасуванням Гетьманщини та покріпаченням вільного козацького народу російськими самодержцями.

 

 

Український віночок : Антологія творів українських письменників для дітей / Худож . : Н . Журавльова – К . : АВІАЗ , 2012 с. ; іл .

 

Антологія творів українських письменників для дітей дає уявлення про розмаїття української поезії, особливості творчого обличчя багатьох митців, які виступали у різних жанрах. Художньо оформлена книжка не залишить байдужою жодну дитину.

 

 

 

 

Дню святого Валентина.

 

Перед смертью Валентин успел написать возлюбленной письмо, закончив его словами: «От Твоего Валентина». Говорят, это письмо и положило начало известной нам традиции писать записки с признаниями — валентинки. А само выражение «От Твоего Валентина» («From your Valentine») стало фигуральным, в иностранных открытках мы его можем увидеть и сегодня.

Как христианского мученика, пострадавшего за веру, впоследствии Валентина канонизировала католическая церковь. А в 494 году Папа Геласий I официально объявил 14 февраля Днем святого Валентина.

Многие историки уверены, что таким образом церковь сумела изжить языческий праздник Луперкалии — фестиваль эротизма и плодородия, который отмечался 15 февраля. Во время фестиваля древние римляне восхваляли богиню «лихорадочной» любви Джуно Фебруата и бога Фавна, покровителя стад (одно из его прозвищ — Луперк).

Происхождение этого языческого праздника имеет довольно интересную историю. Во времена античного Рима детская смертность была сильно повышена. Оракул (так в античности назывался жрец, который оглашал предсказания от имени божества по запросу верующих) известил, что для повышения рождаемости нужно пороть женщин с помощью жертвенной кожи. В месте, где по легенде волчица выкормила Ромула и Рема, стали проводить праздник с приношениями животных в жертву. Из их шкур изготавливали бичи, которыми голые мужчины-луперки (жрецы из патрицианской молодежи) пороли женщин города. В ритуалах участвовали даже знатные семейства, говорят, даже Марк Антоний не брезговал голышом пробежаться по городу с розгами.

Также считается, что одной из традиций празднования Луперкалии была «любовная лотерея». Все молодые девушки писали свои имена на кусках пергамента и бросали их в большой сосуд. Из него каждый городской холостяк должен был выбрать по одному кусочку — таким образом, он становился парой для этой девушки на текущий год. Очень часто такие союзы заканчивались браком. Когда в 494 году папа объявил 14 февраля Днем святого Валентина, римскую языческую «лотерею свиданий» отменили — она стала считаться незаконной и антихристианской.

В 1969 году святой Валентин был изъят из литургического календаря католической церкви (вместе с прочими римскими святыми, о жизни которых имелись противоречивые и недостоверные сведения). В настоящее время католическая церковь отмечает в этот день память святых Кирилла и Мефодия, просветителей славян.

Мощи святого Валентина, которые сохранились и до наших дней, хранятся в шотландском городе Глазго, в специально отведенной нише. 14 февраля тысячи людей приходят сюда просить Валентина послать им любовь.

По материалам сайта «Lady news»